Middle school 2nd quarter honor roll

Principal’s List

Grade 5

Aria Bose-Mullick, Tristan Chan, Reba Chesebro, Emma Cotter, Karina DeMallie, Mackenzi Dowgielewicz, Grace Furnare, Rowan Garcia, Ryleigh George, Kayla Gulick, Anthony McLaughlin, Kyla McRedmond, James Mokay, James Moran, Nicholas Myers, Colin Pickering, Kohen Rose, Riley Wilson

Grade 6

Jake Curtis, Cassandra Denton, Colton Dowgielewicz, Ayden Frederick, Allison Gillis, Ashley Glode, Jake Hernigle, Scout Huckans, Rhyan Lewis, Kaitlyn MacDougall, Lindsey Marotta, Keira Muselbeck, Preston Phillips, Victoria Rice, Avalyn Sharpe, Mason Smith, Elizabeth Vosburgh

Grade 7

Laine Buanno, Jordan Chatwin, Kieonna Christmas, Tristan Cline, Amanda Cocker, Matheu Dettenrieder, Emily Furnare, Amber Hoffer, Tomek Kowalczyk, Rachael McNeill, Brady Melious, Isabella Miller, Ty Sanges, Joseph Susi, Kamryn Walton, Caroline Young

Grade 8

Roger Boyer, Ashlyn Butler, Matthew Clifford, Jaclyn Codi, Tyler Couture, Emma Crahan, Madeline Mott, Aidan Snow, Kaitlyn Stearns, Juliana Zumbolo


High Honor Roll list

Grade 5

Addison Abele, Robert Briere, Aiden Butler, Derek Cornell, Brendon Epting, Cayden Fayette, Zachary Gamble, Alyssa Gansky, Sophia Gansky, Kristofer Gonzalez, Brooklyn Harrington, Savannah Harrington, Kolton Hesch , Valeria Italiano Placencia, Isabella Komornik, Samantha MacIntosh, Grace Masi, Delanie McRedmond, Brennan Melita, Mallorie Monk, Sigourney Myles, Matthew Oathout, Ayla Powers, Payten Proper, Aubrey Rose, Samantha Sandel, Zoey Taylor, Jarek Vozna, Carmelo Walker, Payton Wallet, Learum Watkins, Taylre Watterson

Grade 6

Ryan Altemus, Nathan Ayala, Alexandrine Boisvert, Stephanie Calkins, Ryan Carpenter, Allison Cranker, Evan Flood, Gianna Forsey, Jordan Hammond, Jayden Hansen, Daren Harding, Savannah Hart, Kassandria Holloway, LeAnn Humphrey, Amber Janjua, Bradley Lombardoni-Snell, Lauren Marotta, Natalia Mauro, Jordan Miller, Ava Sanford-Hutchinson, Theresa Stewart, Bella Thum, Adeline Tommell

Grade 7

Hunter Anderson, Sidney Bain, Grace Bell, Madison Borst, Sabastian Brachetti, Gianna DiNatale, Ryleigh Fonda, Channing Garcia, Colin Gawlak, Emily Griffin, Heather Gulick, Hunter Haley, Regan Hesch, Samara Hunt, Kyle Kearns, Marlena Kretser, Owen Lewis, Olivia Linart, Elizabeth Magai-Townsend, Gavin Mauceri, Noah Moran, Kamiasha Myles, Alexandra Nordby, Alexis Soodsma, Lily Vadnais, Zebulon Whitcavitch, Adrianna Wojcik

Grade 8

Annie Agnes, Dylan Altemus, Lukus Bonificio, Emma Bowler, Myles Buanno, Nadia Buanno, Maryssa Chest, Amber Cole, Jackson Croucher, Elizabeth Delos, Jenna Downing, Talor Ferrucci, Dylan Forsey, Paige Girard, Azure Hance, Connor Harding, Zachary Hemendinger, William Hernigle, Owen Hicks, Grace Kempf, Morgan Knapik, Summer Korona, Kara LaBombard, Quincy Lake, Cosette LaPlant, Viktoria Lee, Zachary Lewandowski, Allen Lin, Jillian McLean-Urbanczyk, Nathaniel Mycek, Catherine Myers, Elinor Slezak, Sheridan Taylor, Avary Vainauskas, Augustus Williams


Honor Roll List

Grade 5

Marielis Arce Lopez, Tucker Borst, Caydence Carpenter, Kyran Clark, Canden Clough, Kalei Crosier, Juliana Doak-Billington, Joshua Hay, Catherine Hayner, Wyatt Hernigle, Harper Huckans, Zoey Paton, Autumn Purcell, Reed Sargalis, Sidney Sheldon, Nicole Sipf, Juliana Sluti, Kameryn Spraker, Austin VanAvery

Grade 6

Sydney Buck, Chloe Carpenter, McKenzie Carpenter, Megan Carpenter, Cayden Cary, Christopher Cimmino, Cameron Daus, Ellana Dineen, Philip Garafalo, Hailey Herrick, Jayson Hulbert, Liam Lake, Trenton Lawyer, Rory McGrattan, Kaylee Moore, Hayden Pareene, Emma Powers, Ethan Richardson, Hunter Rose, Giannah Rue, Jack Sheldon, Jacob Sheldon, John Sheldon, Ian Smith, Natalie Spetla, Kaidyn Stiller-Tomlinson, Markus Swiderski, Dakota TenEyck, Evangeline Vozna, Quintin Weaver, Leigha Wemple, Madeline Wilmot

Grade 7

Austin Araya, Alayna Argersinger, Karsen Bulan, Derick Downing, Madison Fonda, Anthony Fox, Rachel Gardner, Grace Horton, Devin Humphrey, McKayla LaVoie, Camdon Lovisa, Logan Miller, Gabriella Rourke, Sabrina Schwartz, Peter Yetto

Grade 8

Mark Baker, Jr., Jonah Bluvas, Kendra Cary, Colleen Chest, Aianna Christman, Ryan Cocker, Jonathan Cranker, Jason Daus, Danielle Everett, Cayden Jablonski, Aidan Jager, Jeremiah Jimenez, Ayden Kneeskern, Samuel Kosiba, Shawn Majewski, Donoven Melo, Alexandria Painter, Sadie Perry, Amelia Petersen, Landon Rose, Adam Saltsman, Jill Sandel, Gaberiella Scutt, Cameron Sipf, Sierra Steele, Morgan Stephens, Kaitlynn Stone, Elijah Warner, Breanna Wemple, Brady Whipple, Logan Yaggle