Middle school 1st quarter honor roll

Principal’s List

Grade 5

Aria Bose-Mullick, Tristan Chan, Reba Chesebro, Mackenzi Dowgielewicz, Grace Furnare, Ryleigh George, Kayla Gulick, Kyla McRedmond, James Mokay, Teagan Moran, Nicholas Myers, Sigourney Myles, Colin Pickering, Zoey Taylor and Gabriella Tesiero

Grade 6

Stephanie Calkins, Jake Curtis, Cassandra Denton, Colton Dowgielewicz, Gianna Forsey, Ayden Frederick, Allison Gillis, Ashley Glode, Jake Hernigle, LeAnn Humphrey, Amber Janjua, Rhyan Lewis, Kaitlyn MacDougall, Lindsey Marotta, Natalia Mauro, Keira Muselbeck, Preston Phillips, Victoria Rice, Mason Smith and Elizabeth Vosburgh

Grade 7

Laine Buanno, Jordan Chatwin, Tristan Cline, Amanda Cocker, Emily Furnare, Amber Hoffer, Samara Hunt, Tomek Kowalczyk, Owen Lewis, Rachael McNeill, Brady Melious, Isabella Miller, Alexandra Nordby, Ty Sanges, Joseph Susi, Kamryn Walton and Caroline Young

Grade 8

Roger Boyer, Ashlyn Butler, Maryssa Chest, Matthew Clifford, Jaclyn Codi, Tyler Couture, Emma Crahan, Talor Ferrucci, Dylan Forsey, Zachary Hemendinger, Quincy Lake, Allen Lin, Madeline Mott, Catherine Myers, Aidan Snow, Kaitlyn Stearns, Augustus Williams and Juliana Zumbolo


High Honor Roll List

Grade 5

Kaden Barber, Derek Cornell, Emma Cotter, Karina DeMallie, Ethan Desrochers, Juliana Doak-Billington, Alyssa Gansky, Sophia Gansky, Rowan Garcia, Kolton Hesch, Valeria Italiano-Placencia, Isabella Komornik,  Samantha MacIntosh, Grace Masi, Anthony McLaughlin, Delanie McRedmond, Brennan Melita, Mallorie Monk, Matthew Oathout, Ayla Powers, Payten Proper, Aubrey Rose, Kohen Rose, Samantha Sandel, Reed Sargalis, Austin VanAvery, Jarek Vozna, Taylre Watterson and Riley Wilson

Grade 6

Ryan Altemus, Alexandrine Boisvert, Ryan Carpenter, Christopher Cimmino, Allison Cranker, Evan Flood, Jordan Hammond, Daren Harding, Savannah Hart, Hailey Herrick, Kassandria Holloway, Scout Huckans, Logan LaPlant, Bradley Lombardoni-Snell, Lauren Marotta, Rory McGrattan, Jordan Miller, Ethan Painter, Giannah Rue, Ava Sanford-Hutchinson, Avalyn Sharpe, Jack Sheldon, John Sheldon, Theresa Stewart, Kaidyn Stiller-Tomlinson, Bella Thum, Adeline Tommell, Quintin Weaver and Madeline Wilmot

Grade 7

Hunter Anderson, Austin Araya, Alayna Argersinger, Sidney Bain, Grace Bell, Madison Borst, Sabastian Brachetti, Karsen Bulan, Kieonna Christmas, Matheu Dettenrieder, Gianna DiNatale, Derick Downing, Ryleigh Fonda, Channing Garcia, Colin Gawlak, Emily Griffin, Heather Gulick, Hunter Haley, Regan Hesch, Grace Horton, Kyle Kearns, Marlena Kretser, Olivia Linart, Elizabeth Magai-Townsend, Gavin Mauceri, Logan Miller, Noah Moran, Kamiasha Myles, Sabrina Schwartz, Alexis Soodsma, Zebulon Whitcavitch and Peter Yetto

Grade 8

Annie Agnes, Dylan Altemus, Madison Beardsley, Lukus Bonificio, Emma Bowler, Myles Buanno, Nadia Buanno, Kendra Cary, Aianna Christman, Ryan Cocker, Amber Cole, Jonathan Cranker, Jackson Croucher, Elizabeth Delos, Jenna Downing, Paige Girard, Azure Hance, Connor Harding, William Hernigle, Owen Hicks, Morgan Knapik, Summer Korona, Kara LaBombard, Viktoria Lee, Zachary Lewandowski, Shawn Majewski, Jillian McLean-Urbanczyk, Nathaniel Mycek, Sadie Perry, Landon Rose, Adam Saltsman, Gaberiella Scutt, Elinor Slezak, Sierra Steele, Morgan Stephens, Avary Vainauskas, Elijah Warner, Evelyn Watkins and Breanna Wemple


Honor Roll List

Grade 5

Addison Abele, Madison Allen, Robert Briere, Aiden Butler, Jack Calkins, Caydence Carpenter, Kyran Clark, Canden Clough, Kalei Crosier, Brendon Epting, Cayden Fayette, Contessa Flint, Zachary Gamble, Brooklyn Harrington, Savannah Harrington, Hunter Hart, Catherine Hayner, Grady Hicks, Harper Huckans, Kayleigh Orlando, Autumn Purcell, Sidney Sheldon, Nicole Sipf, Juliana Sluti, Carmelo Walker, Learum Watkins and Ethan Wiltey

Grade 6

Nathan Ayala, Mercedes Brown, Sydney Buck, Chloe Carpenter, McKenzie Carpenter, Megan Carpenter, Cayden Cary, Jason Charte-Gagne, Cameron Daus, Philip Garafalo, Avery Griffin, Jayden Hansen, Jayson Hulbert, Liam Lake, Kaylee Moore, Hayden Pareene, Jacob Sheldon, Ian Smith, Natalie Spetla, Isaak Sultan, Markus Swiderski and Leigha Wemple

Grade 7

Tara Bohacek, Madison Fonda, Anthony Fox, Aidan Frederick, Matthew Hattat, Devin Humphrey, McKayla LaVoie, Camdon Lovisa, Colin McLaughlin, Gabriella Rourke, Adrianna Scott, Maxwell Straw and Jake White

Grade 8

Marc Baker Jr., Jonah Bluvas, Colleen Chest, Brenda Cobon Jimenez, Alyssa Colletti, Damien Craig, Jackson Cusack, Kailee Cutler, Jason Daus, Morgan Hanson, Carissa Hickey, Caytlyn Hoyt, Cayden Jablonski, Jeremiah Jimenez, Grace Kempf, Ayden Kneeskern, Samuel Kosiba, Cosette LaPlant, Bennett Melita, Donoven Melo, Brayden Monk, Julliana Morreale, Alexandria Painter, Amelia Petersen, Samuel Port, Jill Sandel, Cameron Sipf, Kenneth Sluti, Kaitlynn Stone, Sheridan Taylor, Brady Whipple and Logan Yaggle